Center Of Incubators for Technological Initiative
 
 
 
search
 
 

הודעה לעיתונות - הושלמה נבחרת 19 החממות הטכנולוגיות לשנים הקרובות

דה טיים", "מד-אקס", "ג'יי.וי.פי לבס", "אי הלת' ונצ'רס" - אלה הם ארבעת הזכיינים אחרונים אשר נבחרו להפעלת חממות טכנולוגיות, ומצטרפים ל-15 שנבחרו עד כה; בכך הושלמה נבחרת 19 החממות הטכנולוגיות לשנים הקרובות

 
4 החממות האחרונות נבחרו אמש במסגרת הסבב האחרון של הליכים תחרותיים לשנים הקרובות, שקיימה הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית לבחירת זכיינים להפעלת חממות טכנולוגיות

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, עמית לנג: השלמת פרויקט בחירת החממות, אשר פעילותן צפויה להשפיע על מגוון רב של ענפי ותחומים במשק הישראלי בשנים הקרובות, הינה חשובה ומשמעותית והבחירה בחממות בפריסה אזורית, כמו במודיעין עילית ואור יהודה, תאפשר כניסה של יזמות וחדשנות לקהלים חדשים"

ראש רשות החדשנות והמדען הראשי, במשרד הכלכלה והתעשייה, אבי חסון: "תהליך בחירת הזכיינים היה הפעם מורכב ומאתגר. הוגשו הצעות מעולות בתחומי הטכנולוגיה השונים והיו קבוצות יוצאות מן הכלל. הבחירה של הוועדה מביאה לידי ביטוי ניתוח מעמיק של איכות והרכב הצוותים שהגישו את הבקשות, השווקים הרלוונטיים, הצרכים של התחומים השונים כמו גם השפעה רוחבית על הכלכלה הישראלית. התהליך והקבוצות הרציניות שניגשו אליו, יחד עם הרפורמה שביצענו, אשר הציבה דרישות סף גבוהות ובלתי מתפשרות, יביאו ערך מוסף אדיר לחברות שישתלבו בחממות הללו".

הסבב החמישי של ההליכים התחרותיים של תכנית החממות הטכנולוגיות בזירת ההזנק, אשר הסתיים אמש, הושלם עם בחירתם של זכיינים חדשים להקמת והפעלת חממות טכנולוגיות. הסבב החמישי הוא האחרון המתוכנן לשנים הקרובות ובכך הסתיימה בהצלחה בחירתם של 19 זכייני חממות טכנולוגיות וזכיין אחד לחממה ביוטכנולוגית. להלן הזכיינים הנבחרים:

1. דה טיים (TheTime) נבחרה להמשיך ולהפעיל את החממה הטכנולוגית בבעלותה בתל אביב. החממה בבעלות אילן שילוח וניר טרלובסקי יחד עם IPG/מקאן, יורוקום תקשורת, ויולה קרדיט ואחרים פועלת בהצלחה כשבע שנים. בתקופת הזיכיון הבאה תתמקד בהשקעות בתחומי התוכנה והתקשורת הכוללים "אינטרנט של הדברים" (IoT), בתים חכמים, ערים חכמות, כלי רכב מחוברים ומחשוב לביש. הבחירה התבססה, בין היתר, על ניסיונם של בעלי המניות והצוות הניהולי של החממה, בהשקעה וליווי של חברות הזנק שבין היתר הקנו לה זכייה בתואר "חממה מצטיינת" שלוש שנים ברציפות בשנים 2010-2012 .

2. מד-אקס (MedX) נבחרה להקים ולהפעיל חממה טכנולוגית באור יהודה. החממה בבעלות Boston Scientific, Intellectual Ventures, מד-אקסלרטור וחברת המסחור של ביה"ח תל-השומר תשקיע בתחום המכשור הרפואי, רפואי משולב ורפואה דיגיטאלית המיועדים לניתוחים, דיאגנוסטיקה ולטיפולים. הבחירה התבססה, בין היתר, על הערך המוסף שבעלי המניות צפויים לספק לחברות החממה. בעלי המניות צפויים להעמיד לטובת חברות החממה את המשאבים שברשותן בארץ ובעולם, ולידע ולניסיון הרב שרכשו הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט העסקי, צפויה להיות תרומה משמעותית בהצלחת החברות להגיע לשוק ולהתבסס בו. השילוב הייחודי של חברה רב-לאומית יחד עם מרכז חדשנות עולמי, קרן השקעות ומרכז רפואי צפוי להעניק ערך מוסף גבוה הן לחממה והן לתעשייה בישראל.

3. ג'יי.וי.פי לאבס I (JVP Labs) נבחרה להמשיך ולהפעיל חממה טכנולוגית בירושלים. החממה בבעלות קרן הון הסיכון JVP שאליה הצטרפו במסגרת ההליך התחרותי חברות מוטורולה, רילייאנס (Reliance Industries) וחברת היישום של האוניברסיטה העברית תתמקד בהשקעות בתחומי התוכנה והתקשורת. הבחירה התבססה, על ניסיונם הרב של קרן JVP וצוות החממה בהשקעה וליווי של חברות הזנק משלבי הפיתוח הראשוניים ועד למסחור המוצרים מצד אחד, ועל השילוב וההשלמה ההדדית בצירופם של בעלי מניות החדשים מצד שני.

4. אי הלת' ונצ'רס (EHV) נבחרה להקים ולהפעיל חממה טכנולוגית במודיעין עילית. החממה בה שותפים קופת חולים מכבי, Cleveland Clinic, eHealth Ventures יחד עםDowning partners , Shanghai Creation, Shafa Invesco, מדיסון פארמה ואחרים תתמקד בהשקעות ברפואה דיגיטאלית. הבחירה התבססה, בין היתר, על שיתוף הפעולה ייחודי בין מספר קבוצות והערך המוסף שיביאו מכבי שירותי בריאות וקליבלנד קליניק לחברות החממה בתחום הרפואה הדיגיטאלית.

הזכיינים שייבחרו ייהנו מתקופת זיכיון של 8 שנים במהלכה יוכלו הפרויקטים לקבל תמיכה מהמדינה בשיעור השתתפות של 85% מהתקציב שיאושר לכל חברה.

אניה אלדן, מנהלת זירת הזנק, מציינת כי "תכנית החממות עברה שינוי משמעותי בשנת 2012 והחל משנה זו נבחרים הזכיינים בתהליך תחרותי ועל בסיס הערך המוסף המשמעותי שהן יכולות לתת בהובלת חברות בשלביהם הראשונים, אם באמצעות הנגשת רשת הקשרים הרחבה שלהם לשותפים ולקוחות פוטנציאליים, ואם בניסיון עסקי וטכנולוגי רב בהבאת מוצרים לשוק. אלדן מוסיפה כי הליכים תחרותיים אלו הביאו עמם הצעות רבות ואיכותיות במיוחד אשר הקשו מאוד על תהליך הבחירה".

אבי חסון, ראש הרשות והמדען הראשי מוסיף כי "זירת הזנק הוקמה על מנת לתת מענה רחב לצרכי הסטארט-אפים בישראל, החל מיזם בודד בשלב הרעיון ועד חברות צעירות בשלב תחילת המכירות או ניסויים הקליניים בחברות רפואיות. תכנית החממות הטכנולוגיות מציעה לחברות צעירות השקעה משמעותית (עד 800 אלף דולר) לצד ערך מוסף עסקי על ידי בעלי המניות של החממה"

Created By Ecomtrade
2010 © Tecnological incubators program